Konkurs na wyjątkowe opakowania

13 września 2016

Konkurs na wyjątkowe opakowania rozstrzygnięty!

Rok 2015 Coca-Cola świętowała pod znakiem ważnego jubileuszu. Butelka o charakterystycznym kształcie, do której wlewany jest brązowy napój, skończyła wówczas 100 lat. Okazja do świętowania powtarza się także w roku 2016, ponieważ właśnie teraz wzór szklanego opakowania został zwycięzcą konkursu Core77 Packaging Design Award.
We wspomnianym konkursie drugie miejsce przypadło… papierowej butelce. Ten niecodzienny wynalazek jest całkowicie przyjazny dla środowiska. W jej skład (poza papierem) wchodzą również związki roślinne, dzięki czemu opakowanie rozkłada się szybko i zupełnie „bezboleśnie” dla przyrody. Butelka zwróciła swoją uwagę nie tylko proekologicznymi rozwiązaniami. Jej niewątpliwym walorem jest również estetyka i dbałość z jaką została zaprojektowana, a następnie wykonana. Paper Water Bottle, bo tak twórcy opakowania nazwali swój wynalazek, ma szanse wytyczać nowe trendy w kategorii eko-opakowań.
Jeśli jesteście ciekawi kto (do spółki z Paper Water Bottle) zajął drugie miejsce, a jakie opakowania zostały wyróżnione, odsyłamy na stronę konkursu.
Nam szczególnie przypadł do gustu rowerek biegowy. Spośród innych tego typu pojazdów wyróżnia go kilka rzeczy. Po pierwsze, sprzedawany jest w pudełku, które po rozpakowaniu nie jest wyrzucane na śmietnik, lecz służy naszemu rowerkowi jako „garaż”. Sam pojazd, rzecz jasna, niemal w całości wykonany jest z drewna, a przy produkcji jego „domku” nie ucierpiało ani jedno drzewo.

Categories
Uncategorized