Nasza przygoda z Żyrafą Sophie

6 czerwca 2016

Nasza praca obfituje w obowiązki, ale jest również pełna radości. Zdarza się, że przychodzi nam realizować projekty które, są dla nas źródłem wielkiej frajdy. Jednym z takich zleceń była produkcja ulotek dotyczących Żyrafy Sophie. Czy słyszeliście o tym zwierzątku?

Żyrafa Sophie powstała 25 maja 1961 roku we Francji. Imię zawdzięcza świętej Zofii, której wspomnienie jest obchodzone właśnie 25 maja. Od samego początku wytwarzana jest z naturalnej gumy otrzymywanej z soku drzewa Hevea, dzięki czemu nie stanowi żadnego zagrożenia dla małych dzieci. Trzeba bowiem wiedzieć, że to z myślą o najmłodszych maskotka została stworzona. Rozmiar (18 cm) i kształt pozostają niezmienne od 1961 roku. Małe, dziecięce rączki mogą chwycić Sophie z dużą łatwością. W latach 60. nawet w sklepach bogatej Francji nie było zbyt wielu zabawek dla niemowląt. Nic dziwnego, że sympatyczna żyrafa odniosła duży sukces. I to nie tylko we Francji, lecz na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych produkt uhonorowano nagrodą Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprzedawców Zabawek. Dzięki naturalnemu materiałowi, z którego wykonana jest żyrafka, rodzice nie muszą obawiać się, że dziecko w trakcie zabawy zrobi sobie krzywdę. Produkt ma też inną zaletę – jej miękkość pozwoli ukoić ból trapiący ząbkujące niemowlęta. Należy pamiętać, że Sophie nawet dziś wykonywana jest ręcznie!
W Polsce Żyrafę Sophie można spotkać od 2009. Na nasz rynek weszła w dzień swoich 48. urodzin. Od tej pory również dzieci znad Wisły mogą bawić się miłą żyrafą gdzie tylko zapragną: od łóżeczka po kąpiel. Zaraz po debiucie na naszym rynku, Sophie przyznano pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Było nam bardzo miło móc dołożyć własną cegiełkę do rozpowszechnienia i tak już dużej renomy paryskiej żyrafki. W dobie łatwo psujących się zabawek, długonoga, trwała maskotka stanowi przyjemną odmianę. No i wspomniana już naturalność… Niejednokrotnie do opinii publicznej docierają informacje o stwierdzonej szkodliwości niektórych, zwłaszcza azjatyckich wyrobów. Farby czy tworzywa użyte do produkcji okazywały się szkodliwe dla najmłodszych, a przecież na niewielu rzeczach zależy nam tak jak na dobrym zdrowiu pociech. Sophie pomalowana jest farbami spożywczymi, więc maluchy z powodzeniem mogą ćwiczyć na niej swoje wyżynające się ząbki.

Produkcja ulotek dla takiego artykułu jak Żyrafa Sophie to dla nas przyjemność. Nie na co dzień przytrafia nam się możliwość pracowania na rzecz tak wyjątkowego produktu. A może Państwo, którzy czytacie te słowa, jesteście właścicielami firmy produkującej podobne, naturalne artykuły? Jeśli potrzebujecie pomocy drukarni, to zapraszamy do współpracy!
zyrafka_zyrafka_sophie
zyrafa-sophie.pl