Wizytówki – oryginalny sposób na promocję marki

25 marca 2019

Myślisz, że klasyczny kartonik z imieniem i nazwiskiem nie robi już na nikim wrażenia? I tu jesteś w błędzie: wizytówka nie zamierza odejść do lamusa. Zastanawiasz się, w jaki sposób na niewielkim kawałku papieru zmieścić nie tylko najważniejsze informacje o Twojej firmie, ale także to „coś”, co wyróżni Cię na tle konkurencji? Odpowiedź jest zaskakująco prosta: diabeł tkwi w szczegółach.

Równowaga między użytecznością a oryginalnością
Zmieniające się trendy w kwestii designu obejmują nie tylko branżę wnętrzarską czy odzieżową, ale także szeroko rozumiany biznes. To, jak wyróżnimy się na tle konkurencji oraz czy zostaniemy zapamiętani przez potencjalnych klientów, ma bezpośredni wpływ na promocję marki. Oczywiste jest więc to, że chcemy się wyróżnić najlepiej, jak to możliwe. Żeby osiągnąć sukces na tym polu należy pamiętać o drobiazgach – takich jak identyfikacja wizualna w postaci eleganckiej wizytówki.

Nowocześnie czy oldschoolowo?
Klasyka to trend, który nigdy się nie znudzi. Identyfikacja utworzona na grubym czerpanym papierze o szlachetnej gramaturze zawsze robi dobre wrażenie. Myślisz o czymś bardziej nowoczesnym? Co powiesz na wizytówkę stworzoną na ozdobnym 3-wartwowym papierze? Zewnętrzne warstwy w kolorze białym oraz barwne wnętrze to pomysł na to, aby się wyróżnić, a jednocześnie nie przesadzić z nadmiarem zdobień: wystarczy wybrać dowolny kolor środkowej karty. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią przede wszystkim minimalizm.

Pamiętaj: pomysł to nie wszystko
To, czy wizytówka wzbudzi zainteresowanie zależy nie tylko od oryginalnego pomysłu na jej wygląd. Liczy się także to, w jaki sposób zostanie wykończona. Laminowanie i foliowanie to dwa zalecane zabiegi, które po pierwsze nadają wizytówce szlachetności, a po drugie – wydłużają jej żywotność. Połysk, mat, soft touch? Możliwości jest mnóstwo. Nowoczesny design to kolejny ważny element. Czy wiesz, że obecnie popularnością cieszą się wizytówki z zaokrąglonymi narożnikami? W sprytny sposób wyłamują się klasyce, przyciągając zaciekawione spojrzenia.

Categories
Porady